Jesteś tutaj

Wycieczka rowerowa 01.10.2011 r.

WYCIECZKA ROWEROWA

TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA

 

            W piękny październikowy dzień tj. 1 października 2011 r. mieszkańcy gminy Przewóz mieli okazję zwiedzać atrakcje turystyczne przygranicznej okolicy Niemiec. Przewodził wycieczce przyjaciel i społecznik, organizator wielu przedsięwzięć polsko-niemieckich - Pan Alfred Junge.

 

            Trasa wycieczki rowerowej wiodła z Przewozu do Podrosche, a następnie malowniczymi trasami doliny Nysy Łużyckiej przez Klein Priebus, Steinbach.

Z miejscowości Steinbach udaliśmy się w kierunku zachodnim i wjechaliśmy na trasę, gdzie łączy się kilka szlaków turystycznych, jednym z nich  jest „ wilczy szlak” biegnący w kierunku Daubitz do Erlichthof. Szlak wiódł leśnymi kniejami pomiędzy pięknymi jeziorkami będącymi rajem dla dzikiego ptactwa. Po drodze zwiedziliśmy zamek Niederspree, dawną szkołę leśnictwa. W Erlichthof dzięki gościnności Pana Klausa Novotny kierownika skansenu mogliśmy zwiedzić skansen, zapoznać się ze starymi zawodami, skosztować wyrabianych chałupniczo słodyczy, chleba z wiejskiej piekarni wypiekanego tradycyjnymi metodami. Zwiedzanie skansenu zakończone było ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer