Jesteś tutaj

Wycieczka rowerowa 06.10.2012 r.

WYCIECZKA ROWEROWA DO KRAUSCHWITZ

 

            W piękny październikowy dzień tj. 6 października 2012 r. ponownie wybraliśmy się na wycieczkę rowerami po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej. Wycieczce przewodził przyjaciel i społecznik, organizator wielu przedsięwzięć polsko-niemieckich - Pan Alfred Junge.

 

 

            Trasa wycieczki rowerowej wiodła tym razem na północ: z Przewozu do Krauschwitz, poprzez malowniczo położone wioski w dolinie Nysy Łużyckiej: Podrosche, Werdeck, Pechern, Skersbersdorf, Sagar.

Za Skersbersdorf zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie przed kilkudziesięcioma laty znajdowała się skocznia narciarska. Jeszcze w latach 60-tych XX w. trenowali na niej reprezentanci byłej NRD.

Następnie jadąc wśród pól i lasów  dotarliśmy do Krauschwitz. Przewodnikiem po miasteczku był znajomy Pana Alfreda, który pokazał nam najciekawsze miejsca w Krauschwitz oraz opowiedział ciekawe historie o tym miasteczku.

Z Krauschwitz, leśną drogą dojechaliśmy ponownie do Sagar gdzie znajduje się mały, rodzinny zakład ceramiczny. Pooglądaliśmy różne ceramiczne cudeńka wyrabiane w małej pracowni ceramicznej. Po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia na wozie drabiniastym i z ceramicznymi garnkami udaliśmy się w dalszą drogę powrotna w stronę Podrosche, gdzie czekali na nas z pyszną soljanką i pieczonymi kiełbaskami Rosi i Hansi.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer